FAQ
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZEZ MENTORÓW i MENTEES
Formuła spotkań Mentora i Mentee jest elastyczna i dostosowana do ich potrzeb. Spotkania mogą odbywać się zarówno stacjonarnie, jak i online. W sytuacjach, gdy Mentor lub Mentee znajdują się w różnych miastach, forma online bywa bardziej dogodna.
Kluczowym celem jest stworzenie optymalnych par Mentorów i Mentee, aby wsparcie było jak najefektywniejsze. Przy doborze uwzględnia się cele wskazane w formularzu aplikacyjnym, obszary wsparcia, doświadczenie, profil zawodowy oraz branżę uczestników.
Rekrutacja do programu trwa do 31 marca 2025 roku.
Wyniki doboru par Mentora i Mentee zostaną ogłoszone do 30 kwietnia 2025 roku.
Sesje mentoringowe są przestrzenią do omawiania celów oraz tematów wniesionych przez Mentee. W trakcie spotkań Mentor aktywnie słucha, zadaje pytania, dzieli się własnymi doświadczeniami, a także daje przestrzeń do eksperymentowania i praktykowania. Proces ten wykorzystuje różne techniki i narzędzia, by skutecznie wspierać realizację celów Mentee.
Dla osoby prywatnej: 4 700 PLN brutto/osoba.
Dla uczestników zgłoszonych i opłacanych przez organizacje: 6 300 PLN netto + 23% VAT/osoba.
Organizacje zgłaszające 3 lub więcej Mentee otrzymują 10% zniżki.
Udział Mentora/Mentorki w programie jest pro-bono.
Mentoring to proces, w którym Mentor dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierając Mentee w długoterminowym rozwoju zawodowym lub osobistym. Coaching natomiast polega na wspieraniu klienta w samodzielnym odkrywaniu rozwiązań oraz realizacji konkretnych celów, przy zachowaniu partnerskiej relacji.
Zaangażowanie w proces mentoringowy jest kluczowe dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Sesje mogą być uzupełnione o dodatkowe zadania do wykonania między spotkaniami, jednak zakres tych zadań ustalany jest indywidualnie podczas sesji.
W razie poczucia niedopasowania do Mentora można na każdym etapie procesu skontaktować się z koordynatorem programu. Ważne jest podzielenie się swoimi spostrzeżeniami, co pozwoli na znalezienie najlepszego rozwiązania. Możliwe jest dobranie innego Mentora lub zaproszenie do udziału w kolejnej edycji programu. Proces ten jest prowadzony bez żadnych konsekwencji dla uczestnika.
Mentee może wybrać 4 spośród 9 dostępnych warsztatów, które najlepiej odpowiadają jego indywidualnym potrzebom rozwojowym.
Decyzję o wyborze warsztatów należy podjąć w momencie wypełniania aplikacji do programu. Wcześniej każdy uczestnik otrzyma szczegółowe opisy tematów oraz harmonogram warsztatów.
Dołożymy wszelkich starań, aby dopasować mentora zgodnie z Twoimi preferencjami. Wybór mentora zależy jednak od dostępności osób o określonym profilu w danej edycji programu.
Udział w pierwszym warsztacie startowym dla Mentee jest obowiązkowy. Udział w pozostałych warsztatach nie jest obowiązkowy, ale stanowi ważną część programu, wspierającą rozwój kompetencji i poszerzenie wiedzy. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.
Tak, program jest otwarty dla osób aspirujących do objęcia ról liderskich, w tym członkostwa w zarządach i radach nadzorczych. Mentoring i warsztaty pomogą Ci przygotować się do takich ról.
Wśród naszych mentorów są liderzy z wieloletnim doświadczeniem na najwyższych stanowiskach zarządczych, w tym członkowie zarządów i rad nadzorczych, którzy wspierają praktyczne wdrażanie dyrektywy „Women on Boards”.